کشف ۹۸ درصدی جرایم فضای مجازی در غرب استان تهران

[ad_1]

به گزارش نویدتهران،رئیس پلیس فتا استان با اشاره به تشکیل ۱۴۷ فقره پرونده در پلیس فتا، از کشف ۹۸ درصدی جرایم فضای مجازی در چهار ماه گذشته خبر داد.

سرهنگ حاج علی صالحی گقت : از ابتدای سال جاری تا کنون در حوزه جرایم فضای مجازی، ۱۴۷ فقره پرونده تشکیل شده که رسیدگی به آنها در اولویت کاری پلیس فتای غرب استان بوده است.
رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی غرب استان تهران با اشاره به وقوع ۱۵۰ جرم در فضای مجازی، از کشف ۱۴۷ مورد آن خبر داد و گفت: با تلاش پلیس فتای استان تاکنون با دستگیری ۱۱۳ مجرم فضای مجازی، ۹۸ درصد پرونده های تشکیل شده در این عرصه منجر به کشف شده است.
سرهنگ صالحی در ادامه با اشاره به کشف ۸۹ درصدی پرونده های مربوط به برداشت های غیرمجاز اینترنتی بیان داشت: در چهار ماه گذشته، ۹۷ درصد پرونده های مربوط به نشر اکاذیب،۱۰۵ درصد پرونده های سایر سرقت ها و کلاهبرداری های اینترنتی و ۹۵ درصد پرونده های اخاذی در فضای مجازی توسط پلیس کشف شده است.
وی افزود: صد درصد پرونده های مربوط به فروش اجناس ممنوع از طریق رایانه و اینترنت و صد درصد پرونده های مربوط به انتشار خصوصی و خانوادگی در فضای مجازی توسط پلیس فتا غرب استان تهران در چهار ماه گذشته کشف شد.
این مقام انتظامی با اشاره به کشف ۹۵ درصدی پرونده های مزاحمت اینترنتی و ۶۰ درصدی کلاهبرداری رایانه ای تاکید کرد: این توفیقات با تعامل مطلوب پلیس های آگاهی، امنیت عمومی و فتای استان به دست آمده است.

[ad_2]

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *