عربستان برای امنیت زائران تعهد داده است

[ad_1]

به گزارش نویدتهران،نماینده ولی فقیه و سرپرست حجاج ایرانی گفت: دولت سعودی برای امنیت زائران حج تمتع امسال تعهد داده است.
حجت الاسلام والمسلمین قاضی عسگر در همایش مسئولان حج و زیارت و مدیران کاروان ها گفت: ما زمانی که هنوز تغییرات در حکومت عربستان صورت نگرفته بود این تعهد را گرفته بودیم اما برخی مطرح می کردند که وقتی ولیعهد این کشور تغییر کرده ممکن است تعهد قبلی را نپذیرند اما آقای محمدی رئیس سازمان حج و زیارت برای رفع این شبهه به عربستان سفر کرد و وزیر حج سعودی نیز اعلام کرد که ما بر همان تعهد قبلی پایبندیم.

وی گفت: امسال باید حج تمتع با شکوه هرچه تمامتر برگزار شود و ما همه امکانات خود را به کار گرفتیم تا بتوانیم در عملیات مناسک حج به بهترین وجه ممکن در خدمت زائران باشیم.

نماینده ولی فقیه با اشاره به برخی شایعات در فضای مجازی برای دلسردکردن زائران به منظور انصراف از حج افزود: این اقدامات تاثیری در زائران نداشته و فهرست بیشتر کاروان ها از مدت ها قبل برای حضور در حج پر شده است.

قاضی عسگر همچنین از مدیران کاروان ها خواست تا با آموزش و ارتباط مستمر با زائران به آنها در آشنایی با محیط عربستان و مکان های مقدسه و احکام شرعی حج کمک کنند به ویژه اینکه مدیران کاروان های حج نقش محوری در هماهنگی، نظم و انسجام زائران برای انجام مناسک حج دارند.

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *