شناسایی و دستگیری عامل توهین به مقدسات در فضای مجازی

[ad_1]

به گزارش نویدتهران،رئیس پلیس فتا غرب استان تهران از شناسایی و دستگیری عامل توهین به مقدسات در فضای مجازی خبر داد.
سرهنگ ‌حاج علی صالحی‌ گفت: برابر رصد صورت گرفته در فضاي مجازی و شبکه‌های اجتماعی توسط کارشناسان پلیس فتا مشخص گرديد که شخصي مطالبی را با موضوع توهین به مقدسات و ایجاد شبهات به قصد تشویش اذهان عمومی در گروه‌های مختلف یکی از شبکه‌های اجتماعی منتشر می‌کند.

وی ادامه‌ داد: کارشناسان اداره مبارزه با جرايم پليس فتا با به کارگيري روش‌هاي فني و شگردهای تخصصی‌، متهم را درکمتر از ۲۴ساعت در شهرستان رباط کریم شناسايي و پس از کسب تکلیف قضایی در يک عمليات پلیسی دستگير کردند.

سرهنگ صالحی بیان کرد: متهم دستگير شده در بازجويي‌هاي فني ماموران پليس فتا با مشاهده ادله دیجیتال جرم و غير قابل انکار، به بزه انتسابی اعتراف کرده و بیان داشت اینجانب دانشجو می‌باشم و فقط از روی کنجکاوی و جهت سرگرمی این اعمال را انجام دادم و هرگز فکر نمي‌کردم توسط پليس فتا دستگير شوم.

اين مقام انتظامي خاطرنشان‌کرد: با توجه به ظهور شبكه‌های اجتماعی موبایلی و افزایش فعالیت كاربران‌، ضرورت دارد كاربران محترم با رعایت اخلاق سایبری در اشاعه فرهنگ اصیل ایرانی اسلامی تلاش کنند.

صالحی افزود: ترویج منكر در فضاى سایبرى ممنوع است و پلیس فتا با نظارت مستمر و شبانه روزی در این فضا درصدد برقراری امنیت و آرامش روانی شهروندان خواهد بود و ضمن شناسایی مجرمین فضای سایبری، بدون هیچ گونه اغماضی، برخورد قانونی مناسب صورت خواهد گرفت.

[ad_2]

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *